Szkolenie

http://posokowiec.zgrodziskichborow.pl/aramis/
http://posokowiec.zgrodziskichborow.pl/bono-posokowiec-bawarski/

Szkolenie psów myśliwskich - zajmuję się od roku 1998. Pierwsze kroki, szlify odnośnie szkolenia nabywałem pod okiem  mojego serdecznego kolegi Czarka Marchwickiego-zawodowego menera,przewodnika  psów myśliwskich.

Przez ten okres miałem możliwość pracowania, szkolenia, polowania z wieloma psami ras psów myśliwskich -tropowce, posokowce, dzikarze, aportery.stopień wyszkolenia nierzadko potwierdzany był, jest na wszelakich próbach, konkursach pracy psów myśliwskich a przede wszystkim w łowisku.

 
 
 
Michał Piątyszek - Dyplom
 
 
"Pies myśliwski, bez względu na rasę, by mógł zostać dobrym psem pracującym musi nie tylko posiadać dobre cechy psa użytkowego, odbyć typowy trening w zależności od rodzaju polowań, lecz przede wszystkim musi mieć możliwość polowań, sprawdzania się w łowisku, a tym samym nabrania doświadczenia.Zaczynamy stopniowo od posłuszeństwa, rozwijania pasji u psa, a następnie treningu specjalistycznego,
w zależności od rodzaju polowań."

Szkolenia psów myśliwskich - zakres

Zajmuję sie szkoleniem:

1.Posokowce

2.Tropowce

3.Dzikarze

4.Aportery

5.Apel-posłuszeństwo

Posokowce ,Tropowce

W szkoleniu psów jako posokowce ,tropowce- psów do poszukiwania postrzałków.Praca polega na prowadzeniu, ćwiczeniu psów na ścieżkach naturalnych, ścieżkach założonych przy pomocy butów tropowych przy minimalnym wykorzystaniu prawdziwej farby tropionego zwierza (dzik, jeleń, daniel). W końcowej fazie szkolenia nierzadko sprawdzenie psa podczas prawdziwych poszukiwań w łowisku.

Dzikarze

W szkoleniu psów do pracy jako dzikarze staram się pracować w zależności od potrzeb na dzikach w zagrodzie. Tutaj to w zależności od zaawansowania psa, jego pasji pracuję na małej lub dużej zagrodzie dziczej, nierzadko wykorzystując do pomocy psy czynnie pracujące na dziku.

Aportery

W szkoleniu psa do polowań na pióro (kaczka, bażant) szczególną uwagę zwracam na wypracowanie prawidłowego aportu, rozwijanie pasji psa do pracy w wodzie i na ladzie, poprzez ćwiczenia  przy wykorzystaniu zwierzyny będącej w łowisku. W okresie polowań na ptactwo  stopień wyszkolenia nierzadko sprawdzany jest podczas polowania.

Szkolenie psów myśliwskich  w zakresie posłuszeństwa

Niezbędnym elementem w prowadzeniu psa, bez względu na jego profesje, sposób polowania, jest posłuszeństwo. W zakresie tym zwracam uwagę na wiele elementów- respektowanie zwierzyny,chodzenie przy nodze, przychodzenie na gwizdek, komendy-siad,waruj,zostań,odłożenie.

 

 

Brak możliwości komentowania